Když se vyrobí matice z konstrukční oceli v počtu milionů kusů a distributor se rozhodne dodávat je na trh, zvolí si k tomu patřičné přepravní nádoby. Většinou se jedná o kovové bedny, případně plastové přepravky, v závislosti na velikosti matic a jejich počtu, respektive hmotnosti a nosnosti přepravek. V průběhu přepravy je nutné pouze dbát o to, aby výrobky nezasáhla koroze, tedy zejména voda a velmi vlhké prostředí. Nic jiného není při přepravě ocelových matic zapotřebí sledovat a přeprava probíhá poměrně v poklidu dle nákladových listů.
U ovoce a zeleniny to tak jednoduché není. Jestliže chce výrobce produkty zpracovat do podoby polotovarů a přepravovat je například ve formě lisovaných dření a šťáv, musí mít k tomu patřičné vybavení. Využívají se k tomu speciální plastové přepravní kontejnery. Jejich objem čítá jeden tisíc litrů a jde o nádoby ve tvaru krychle či hranolu, stohovatelné do více vrstev na sebe a dle potřeby také skládací.
Přepravní kontejnery jsou velice pevné a robustní, ačkoli jsou zhotovené z plastu. Na první pohled mohou vypadat křehce, ale nenechte se zmást ohebnou polyetylenovou lahví, kterou jednou rukou zdeformujete a vyhodíte do kontejneru s tříděným odpadem, tyto nádoby jsou natolik spolehlivé, že je lze vyložit na sebe až do hmotnosti pěti tun nákladu a přepravovat je vysokozdvižným vozíkem na speciálních plastových paletách.
Samozřejmostí je zdravotní nezávadnost plastu, a to i tehdy, předpokládá-li se ukládání potravinových produktů do vnitřních plastových fólií – vyměnitelných vložek. Kontejnery se snadno dezinfikují a udržují v potřebné čistotě od běžných kontaminantů, jako je prach, zemina či plísně. Tím pádem probíhá proces logistiky plynule a nevázne na obvyklých problémech, jako je výměna vadných dřevěných palet či beden, koroze kovových komponentů, popraskané sváry, plastové dílce atp.